Erik Buining: ‘Stijgende lijn met vv de Weide voortzetten’

NKVV verlengt contract trainer Eppinga
7 januari 2020
Glenn ter Wielen: ‘Handhaving is een must voor EMMS’
8 januari 2020

Erik Buining: ‘Stijgende lijn met vv de Weide voortzetten’

Erik Buining namens vv de Weide in actie (foto Erik Buining)

De winterstop is in volle gang. Veel teams spelen op dit moment hun wedstrijden in de zaal. Tijd om terug te kijken op de eerste seizoenshelft en vooruit te kijken naar hetgeen er nog staat te gebeuren. Vandaag spreken we Erik Buining, middenvelder van vv de Weide uit Hoogeveen.

Buining (25) speelt zijn negende seizoen in het eerste van De Weide. De geboren en getogen inwoner van Hoogeveen begon op zijn vijfde met voetballen. In de E1 werd hij kampioen en zijn trainer destijds, Hans Slender, is momenteel zijn leider bij het eerste elftal. Op zijn zestiende maakte Buining zijn debuut in eerste elftal. Momenteel is hij ook lid van de activiteitencommissie van de vereniging.

Alleen maar voetbal
‘Eigenlijk bestaat mijn leven één en al uit voetbal’, zo vertelt Buining. ‘In mijn dagelijkse leven ben ik werkzaam voor een voetbalreisbureau. Hiermee organiseren wij voetbalreizen naar alle (top)wedstrijden in de Bundesliga, Premier League, La Liga, Serie A, Schotse Premiership en de Franse Ligue 1. Gelukkig plant onze trainer zo weinig mogelijk oefenwedstrijden in de vrije weekenden zodat ik zelf op reis kan gaan om een bezoek te brengen aan een voetbalwedstrijd in het buitenland. Iedere maand probeer ik tussen ons speelschema door een wedstrijdje te bezoeken.’


Spannende competitie
‘Gezien onze stand op de ranglijst van vorig seizoen (vierde plaats) hadden wij redelijke verwachtingen voor dit seizoen. Ons team is zo goed als compleet gebleven, Pelikaan S was eindelijk uit de tweede klasse vertrokken en wij hadden een aardige voorbereiding gedraaid (geen wedstrijd verloren). Wel wisten we dat de meeste teams in deze tweede klasse aan elkaar gewaagd zouden zijn en dat het dus een spannende competitie zou gaan worden.’

Slechte start
De start van de competitie verliep voor de Weide niet zoals iedereen van tevoren gehoopt had. ‘We verloren de eerste wedstrijd van Drenthina. Naast de drie punten verloren we ook Nick (rode kaart en twee wedstrijden) plus hadden we te maken met een aantal vervelende blessures. In totaal verloren we vijf wedstrijden op rij, terwijl we nooit echt minder dan de tegenstander waren. We hadden zelf erg veel moeite met het creëren van kansen en het maken van doelpunten. Vervolgens kregen we de doelpunten makkelijk tegen uit de counters waardoor we terecht onderaan stonden. Voor ons gelukkig samen met SC Elim die ook alles verloor. Gezien de vele tegengoals in de eerste vijf wedstrijden (17) hebben we besloten meer verdedigend en compact te gaan spelen, niet geheel onlogisch met 0 punten uit vijf wedstrijden. Gelukkig hebben we hierna een aantal goede wedstrijden op de mat gelegd en alsnog 13 punten weten te behalen. Ondanks de dramatische start van het seizoen gingen we toch met een redelijk gevoel de winterstop in.’

Complete groep
‘De stijgende lijn van de laatste wedstrijden voor de winterstop hopen wij eind januari weer voort te zetten, te beginnen uit bij ‘Knickerbockers’. Onze spelersgroep is tegen die tijd weer zo goed als compleet qua blessures en als iedereen zijn ding doet moeten wij met dit team wellicht nog mee kunnen doen om de tweede of derde periode. Maar gezien de stand op de ranglijst is handhaving in deze klasse natuurlijk hoofdzaak en daar zullen we alles aan gaan doen.’

Vriendenteam
‘De basis voor de tweede seizoenshelft gaan we halverwege januari leggen in het hopelijk zonnige Marbella. Hier gaan we op trainingskamp voor de nodige trainingen, een wedstrijd en bovenal gezelligheid en teambuilding. Het ‘team zijn’ is altijd een sterk punt geweest van deze spelersgroep en dit hopen wij na de winterstop weer door te zetten. Veel jongens spelen al lang met elkaar samen, het is daarom ook echt wel een vriendenteam geworden.’

Mooie seizoen
‘In de eerste seizoenshelft zijn we naar mijn mening twee teams tegen gekomen die echter beter dan wij zijn (Gramsbergen en LTC). Ik verwacht dan ook dat zij zullen gaan strijden om het kampioenschap. Ten opzichte van de overige teams zullen wij minimaal gelijkwaardig zijn, dus als iedereen tijdig in vorm en echt fit geraakt kunnen we er nog een mooi seizoen van gaan maken.’

PM
Hoofdredacteur FC12 Media & Entertainment, Amateurvoetbalgroundhopper

Geef een antwoord